
Menu
3220 William Coltson Avenue 1210, Oakville, ON L6H 7C2

Login Required
Create an account or to view all Images.
2 bed
2 bath
1parking
sqft *
NewJust Listed
List Price:
$2,800
Listed on May 2026
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Description
Less than two year old, 2 Bedroom Unit available for lease.This Luxury Development By Branthaven Homes Offers Stunning Amenities including; Smart Connect System, Executive Concierge, Landscaped Rooftop Terrace, Chef-Inspired Entertainment Kitchen, Upscale Party Room, Fitness Center, Yoga & Movement Studio, 24hr Security, Pet Spa & Much More! This unit Features An Upgraded Kitchen With Quartz Counters & Stainless Steel Appliances, 9' Ceilings, Spacious Open-Concept Layout And A Large Private Balcony.
Extras
Details
| Area | Halton |
| Family Room | Yes |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Underground |
| Neighbourhood | 1010 - JM Joshua Meadows |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | |
| Laundry Level | Ensuite |
| Pool Features | |
| Exposure | North East |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Bedroom 2 (Main) | 0 X 0 m |
|
| Primary Bedroom (Main) | 0 X 0 m |
|
| Dining Room (Main) | 0 X 0 m |
|
| Living Room (Main) | 0 X 0 m |
|
| Kitchen (Main) | 0 X 0 m |
|
Broker: HOMELIFE SILVERCITY REALTY INC.MLS®#: W13165962
Population
Gender
male
female
50%
50%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings3404
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
77%
23%
Age of Home (Years)
Structural Type