
Menu
332 Ellen Davidson Drive, Oakville, ON L6M 0V1



Login Required
Create an account or to view all Images.
3 bed
3 bath
2parking
sqft *
NewJust Listed
List Price:
$3,800
Listed on May 2026
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Description
Basement excluded from lease and reserved for landlord storage. Stunning executive lease backing onto a ravine in one of Oakville's most desirable family-friendly neighbourhoods! Offering stylish finishes throughout, this sun-filled open-concept layout features hardwood floors, a spacious living room with gas fireplace, and elegant dining area. Contemporary kitchen includes stainless steel appliances, large island with granite countertop, walk-in pantry and a spacious breakfast area with a walkout to a large deck. Spacious primary suite features his-and-hers walk-in closets and a spa-inspired 5-piece ensuite. Convenient upper-level laundry. Ideally located close to top-rated schools, parks, trails, shopping, transit, and major highways.
Extras
Details
| Area | Halton |
| Family Room | Yes |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Attached |
| Neighbourhood | 1008 - GO Glenorchy |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | Sewer |
| Laundry Level | "In-Suite Laundry" |
| Pool Features | None |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Laundry (Second) | 1 X 1 m |
|
| Bedroom 3 (Second) | 3.35 X 3.4 m |
|
| Bedroom 2 (Second) | 3.35 X 3.51 m |
|
| Primary Bedroom (Second) | 4.56 X 4.56 m |
|
| Breakfast (Ground) | 3.51 X 2.44 m |
|
| Kitchen (Ground) | 3.71 X 3.3 m |
|
| Dining Room (Ground) | 4.27 X 3.66 m |
|
| Great Room (Ground) | 4.22 X 4.88 m |
|
Broker: RIGHT AT HOME REALTYMLS®#: W13167728
Population
Gender
male
female
50%
50%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings3404
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
77%
23%
Age of Home (Years)
Structural Type