
Menu
210 Sabina Drive E 204, Oakville, ON L6H 0W6



Login Required
Create an account or to view all Images.
2 bed
1 bath
1parking
sqft *
NewJust Listed
List Price:
$2,600
Listed on May 2026
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Description
Welcome to Oakville's newest development by award winning builder Great Gulf! This beautifully designed 1 Bedroom + Den suite offers approximately 623 sqft of modern living space with soaring 9 ft smooth ceilings, a bright open concept layout, and stunning unobstructed views. The stylish kitchen features stainless steel appliances, sleek quartz countertops, and ample cabinetry while overlooking the spacious living and dining areas that walkout to the private balcony, creating the perfect space for both relaxing and entertaining. The spacious bedroom is filled with natural light, while the versatile den is ideal for a home office, reading nook, or additional living space. Enjoy the convenience of ensuite laundry along with exceptional building amenities including an exercise room, party/meeting room, visitor parking, and more. Ideally located with quick access to Highways 407 & 403 and just moments from shopping, restaurants, parks, and everyday conveniences, this is an exceptional leasing opportunity in one of Oakville's most desirable new communities.
Extras
Details
| Area | Halton |
| Family Room | No |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Underground |
| Neighbourhood | 1008 - GO Glenorchy |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | |
| Laundry Level | Ensuite |
| Pool Features | |
| Exposure | North West |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Den (Flat) | 2.53 X 1.77 m |
|
| Primary Bedroom (Flat) | 3.02 X 4.46 m |
|
| Living Room (Flat) | 3.25 X 4.15 m |
|
| Dining Room (Flat) | 2.2 X 3.28 m |
|
| Kitchen (Flat) | 1.04 X 3.28 m |
|
Broker: SAM MCDADI REAL ESTATE INC.MLS®#: W13108018
Population
Gender
male
female
50%
50%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings3404
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
77%
23%
Age of Home (Years)
Structural Type