
Menu
2484 Post Road 1, Oakville, ON L6M 5A8



Login Required
Create an account or to view all Images.
2 bed
2 bath
1parking
sqft *
NewJust Listed
List Price:
$2,600
Listed on May 2026
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Description
Beautiful 2 Bedroom Stackable Townhouse In One The Best Neighbourhood Of Oakville. Laminate Flooring In The Entire House Except Kitchen And Laundry. Open Concept Kitchen With Functional Layout Makes It Spacious And Upgraded With Granite Counter, S/S Appliances, Over The Range Microwave. Open Balcony To Enjoy Mor/Eve. Tea-Coffee Or Barbeque. Close To Amenities, Grocery Stores - Walmart, Costco, Superstore, Eating Points & Major Banks, Good Schools. Hwy 407/403/401/QEW Closeby. Oakville Hospital 5 Minutes Away. Won't Last Long!
Extras
Details
| Area | Halton |
| Family Room | No |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Underground |
| Neighbourhood | 1015 - RO River Oaks |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | |
| Laundry Level | "In Area" |
| Pool Features | |
| Exposure | North East |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Bedroom 2 (Main) | 3.35 X 3.35 m |
|
| Primary Bedroom (Main) | 5.94 X 3 m |
|
| Kitchen (Main) | 2.9 X 3.35 m |
|
| Study (Main) | 1.82 X 1.82 m |
|
| Dining Room (Main) | 5.79 X 4.26 m |
|
| Living Room (Main) | 5.79 X 4.26 m |
|
| Laundry (Main) | 1.5 X 1.5 m |
|
Broker: ROYAL STAR REALTY INC.MLS®#: W13118930
Population
Gender
male
female
45%
55%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings930
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
48%
52%
Age of Home (Years)
Structural Type