
Menu
2485 Taunton Road 1126, Oakville, ON L6H 3R8



Login Required
Create an account or to view all Images.
1 bed
1 bath
1parking
sqft *
NewJust Listed
List Price:
$2,250
Listed on May 2026
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Description
Beautiful Oak & Co. T3! This Bright And Spacious 1 Bedroom Suite Features 1 Bathroom, A Large Open Concept Living/Dining Area, Walk-In Closet In Bedroom. Steps To All Amenities, Oakville Hospital, Public Transit, Go Train And Highway.
Extras
Details
| Area | Halton |
| Family Room | No |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Underground |
| Neighbourhood | 1015 - RO River Oaks |
| Heating | Yes |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | |
| Laundry Level | Ensuite |
| Pool Features | |
| Exposure | North |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Living Room (Main) | 3.08 X 3.1 m |
|
| Dining Room (Main) | 6.93 X 3.1 m |
|
| Kitchen (Main) | 3.08 X 2.5 m |
|
| Bedroom (Main) | 3.8 X 3.25 m |
|
Broker: ROYAL LEPAGE REAL ESTATE SERVICES LTD.MLS®#: W13068210
Population
Gender
male
female
45%
55%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings930
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
48%
52%
Age of Home (Years)
Structural Type