
Menu
102 Grovewood Common Circle 206, Oakville, ON L6H 0X2



Login Required
Create an account or to view all Images.
2 bed
2 bath
1parking
sqft *
NewJust Listed
List Price:
$2,700
Listed on May 2026
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Description
Available June 15th ***2 Bedrooms *** 2 Full Bahts *** 1 Parking *** 1 Storage Locker *** Absolute Gem! This Bright, Spacious Open Concept 2 Bedroom, 2 Bathroom, Designer Suite Comes With A Gorgeous Kitchen, Breakfast Bar, Backsplash, Gleaming Flooring Throughout, Primary Bedroom Comes With A 3 Piece Ensuite (Glass Shower) Both Bedrooms Have W/I Closets. All This Located In A Great Location Close To All The Amenities One Would Expect! ***TENANT TO PAY HYDRO AND TENANT INSURANCE ***
Extras
Details
| Area | Halton |
| Family Room | No |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Underground |
| Neighbourhood | 1008 - GO Glenorchy |
| Heating | Yes |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | |
| Laundry Level | Ensuite |
| Pool Features | |
| Exposure | North |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Bedroom 2 (Ground) | 2.7 X 3.28 m |
|
| Primary Bedroom (Ground) | 3.78 X 2.74 m |
|
| Kitchen (Ground) | 6.92 X 6.25 m |
|
| Dining Room (Ground) | 6.92 X 6.25 m |
|
| Living Room (Ground) | 6.92 X 6.25 m |
|
Broker: RIGHT AT HOME REALTYMLS®#: W13140308
Population
Gender
male
female
50%
50%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings3404
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
77%
23%
Age of Home (Years)
Structural Type