
Menu
128 Kaitting Trail, Oakville, ON L6M 5K8



Login Required
Create an account or to view all Images.
3 bed
3 bath
2parking
sqft *
NewJust Listed
List Price:
$3,600
Listed on May 2026
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Description
Welcome To The Most Beautiful And Prominent Community Located At Dundas & Sixth Line In Oakville. Spacious Two-Storey Free Hold Townhouse (1,898 Sq Ft As Per Builder) With Fenced Backyard. Bright And Spacious Three Bedrooms & Two Baths Upstairs With Laundry. Steps To Shopping Malls, Schools, Parks, Library And Hospitals. Minutes To Hwy 403/407/QEW.
Extras
Details
| Area | Halton |
| Family Room | Yes |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Built-In |
| Neighbourhood | 1008 - GO Glenorchy |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | Sewer |
| Laundry Level | Ensuite |
| Pool Features | None |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Bedroom 3 (Second) | 4.16 X 3.15 m |
|
| Bedroom 2 (Second) | 3.57 X 3.46 m |
|
| Primary Bedroom (Second) | 4.87 X 3.58 m |
|
| Living Room (Main) | 3.38 X 3.36 m |
|
| Kitchen (Main) | 2.83 X 2.51 m |
|
| Dining Room (Main) | 6.14 X 5.71 m |
|
| Family Room (Main) | 6.14 X 5.71 m |
|
Broker: FIRST CLASS REALTY INC.MLS®#: W13147066
Population
Gender
male
female
50%
50%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings3404
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
77%
23%
Age of Home (Years)
Structural Type