
Menu
3002 Preserve Drive 34, Oakville, ON L6M 0V5



Login Required
Create an account or to view all Images.
4 bed
3 bath
2parking
sqft *
NewJust Listed
List Price:
$3,450
Listed on May 2026
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Description
Look No Further! Calling All A+++ Tenants! Beautiful Executive Townhome! Enjoy Your Morning Coffee On The Porch Overlooking "The Preserve Pond'! Bright Open Concept Layout With A Spacious Kitchen, Dining & Living Room - Great For Entertaining. 3 Generous Sized Bedrooms, Upstairs Laundry. Big Den On Main Floor Overlooking The Pond. Double Car Garage. Don't Delay!
Extras
Details
| Area | Halton |
| Family Room | No |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Built-In |
| Neighbourhood | 1008 - GO Glenorchy |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | Sewer |
| Laundry Level | "In Area" |
| Pool Features | None |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Bedroom 3 (Third) | 2.86 X 3.04 m |
|
| Bedroom 2 (Third) | 2.86 X 3.04 m |
|
| Primary Bedroom (Third) | 4.57 X 3.76 m |
|
| Great Room (Second) | 4.75 X 4.54 m |
|
| Dining Room (Second) | 2.74 X 4.48 m |
|
| Kitchen (Second) | 3.53 X 3.96 m |
|
| Den (Main) | 3.53 X 3.96 m |
|
Broker: ROYAL LEPAGE REALTY CENTREMLS®#: W13116042
Population
Gender
male
female
50%
50%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings3404
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
77%
23%
Age of Home (Years)
Structural Type