
Menu
3070 Sixth Line 225, Oakville, ON L6M 1P8



Login Required
Create an account or to view all Images.
3 bed
4 bath
2parking
sqft *
NewJust Listed
List Price:
$3,600
Listed on May 2026
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Description
Beautiful 3-Bedroom, 4-Washroom Condo Townhouse For Lease In Oakville's Highly Desirable GO Glenorchy Community. This Spacious 3-Storey Home Offers Approx. 2,091 Sq. Ft. Of Living Space With Hardwood Flooring Throughout, Bright Open-Concept Living And Dining Areas, A Modern Kitchen With Stainless Steel Appliances And Quartz Countertops, Large Windows, And An Electric Fireplace. The Primary Bedroom Features A Walk-In Closet And 4-Piece Ensuite, While The Third Bedroom Also Offers Its Own 4-Piece Ensuite. Enjoy Ensuite Upper-Level Laundry, A Juliette Balcony, Owned Locker, And 2 Owned Underground Parking Spaces. Conveniently Located Near Sixth Line & Dundas St E, Close To Schools, Parks, Hospital, Public Transit, Recreation Centre, Shopping, And Everyday Amenities. Building Amenities Include Rooftop Deck/Garden And Visitor Parking. Available July 1st With Flexible Possession. Rental Application, Credit Check, Employment Letter, References, Deposit, And Lease Agreement Required.
Extras
Details
| Area | Halton |
| Family Room | No |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Underground |
| UFFI | No |
| Neighbourhood | 1008 - GO Glenorchy |
| Heating | Yes |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | |
| Laundry Level | Ensuite |
| Pool Features | |
| Exposure | East |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Bedroom 3 (Third) | 3.56 X 3.07 m |
|
| Bedroom 2 (Second) | 3.44 X 2.74 m |
|
| Primary Bedroom (Second) | 4.2 X 3.38 m |
|
| Kitchen (Main) | 4.66 X 3.62 m |
|
| Dining Room (Main) | 3.38 X 3.62 m |
|
| Living Room (Main) | 4.66 X 4.54 m |
|
Broker: RE/MAX OPTIMUM REALTYMLS®#: W13134246
Population
Gender
male
female
50%
50%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings3404
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
77%
23%
Age of Home (Years)
Structural Type