
Menu
3240 William Coltson Avenue 610, Oakville, ON L6H 0X1



Login Required
Real estate boards require you to be signed in to access this property.
to see all the details .
2 bed
1 bath
1parking
sqft *
NewJust Listed
List Price:
$2,400
Listed on Apr 2026
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Description
Offering a spacious layout with a functional den. perfect for a home office or guest room. Features include high end stainless steel appliances, in-suite laundry, 1 parking, locker included. Enjoy luxury living with 24- hour concierge, Amazon lockers, rooftop patio, and a full fitness center. Steps to Walmart, Longo's, shops, restaurants, and just 13 minutes to Oakville GO. Don't miss this opportunity to live in a vibrant, convenient community
Extras
Details
| Area | Halton |
| Family Room | Yes |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Underground |
| UFFI | No |
| Neighbourhood | 1010 - JM Joshua Meadows |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | |
| Laundry Level | "In-Suite Laundry" |
| Pool Features | |
| Exposure | South |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Den (Flat) | 2.13 X 1.98 m | |
| Kitchen (Main) | 2.51 X 2.13 m |
|
| Living Room (Flat) | 4.57 X 3.349 m |
|
| Bedroom (Flat) | 3.08 X 3.029 m |
|
Broker: BAY STREET GROUP INC.MLS®#: W12922332
Population
Gender
male
female
50%
50%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings3404
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
77%
23%
Age of Home (Years)
Structural Type