
Menu



Login Required
Real estate boards require you to be signed in to access this property.
to see all the details .
4 bed
3 bath
2parking
sqft *
NewJust Listed
List Price:
$3,450
Listed on Apr 2026
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Description
Stunning Upgraded 3 Bedroom Home! Bright South Facing Corner Unit, Modern Open Concept Design, Smooth Ceiling On Main And 2nd Floors, Pot Lights, Gas Fireplace In Living Room, Quartz Counters, Upgraded Cabinets, Upscale Laminate Throughout, Meticulously Maintained, Freshly Painted and Professionally Cleaned, Large W/O to Deck, Steps To New School, Hospital, Pond, Shopping. Tenant pays all utilities including water/hydro, gas & water tank rental.
Extras
Details
| Area | Halton |
| Family Room | No |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Built-In |
| Neighbourhood | 1008 - GO Glenorchy |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | Sewer |
| Laundry Level | Ensuite |
| Pool Features | None |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Bedroom 3 (Third) | 2.92 X 2.74 m |
|
| Bedroom 2 (Third) | 2.7 X 3.25 m |
|
| Primary Bedroom (Third) | 3.05 X 3.7 m |
|
| Dining Room (Second) | 2.7 X 3.7 m |
|
| Living Room (Second) | 6.2 X 3.81 m |
|
| Laundry (Ground) | 1.9 X 2.1 m |
|
| Den (Ground) | 2.7 X 2.9 m |
|
Broker: RIGHT AT HOME REALTYMLS®#: W12921070
Population
Gender
male
female
50%
50%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings3404
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
77%
23%
Age of Home (Years)
Structural Type