
Menu
504 Threshing Mill Boulevard, Oakville, ON L6H 0S9



Login Required
Create an account or to view all Images.
4 bed
4 bath
4parking
sqft *
NewJust Listed
List Price:
$4,000
Listed on May 2026
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Description
Sun Filled And Spacious (2275 Sq Ft) End Unit Townhouse Built By Greenpark. 1 Garage Parking Plus 2 Driveway Parking, The Best Layout With 4 Bedrooms And 4 Washrooms. Upgraded Laminate Floor, Modern Kitchen W/ Centre Island/ Breakfast Area, W/O To Backyard, Upscale S.S Appls, Master Br W/ 5Pc Ensuite (Separate Shower) And Many Other Upgrades. Steps To Trails. Minutes To Sheriden College, Shopping Plaza, Community Centre And Hospital.
Extras
Details
| Area | Halton |
| Family Room | Yes |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Built-In |
| Neighbourhood | 1010 - JM Joshua Meadows |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | Sewer |
| Laundry Level | Ensuite |
| Pool Features | None |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Bathroom (Second) | 0 X 0 m |
|
| Bedroom 4 (Second) | 3.8 X 3.05 m |
|
| Bedroom 3 (Second) | 3.4 X 3.05 m |
|
| Bedroom 2 (Second) | 3.5 X 3.4 m |
|
| Bedroom (Second) | 4.88 X 3.89 m |
|
| Breakfast (Main) | 3.9 X 3.04 m |
|
| Kitchen (Main) | 4.69 X 2.8 m |
|
| Family Room (Main) | 4.75 X 3.95 m |
|
| Dining Room (Main) | 5.3 X 4.12 m |
|
| Living Room (Main) | 5.3 X 4.12 m |
|
Broker: REAL ONE REALTY INC.MLS®#: W13211946
Population
Gender
male
female
50%
50%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings3404
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
77%
23%
Age of Home (Years)
Structural Type