
Menu
150 OAK PARK Boulevard E 312, Oakville, ON L6H 3P2



Login Required
Create an account or to view all Images.
2 bed
2 bath
1parking
sqft *
NewJust Listed
List Price:
$2,900
Listed on May 2026
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Description
Executive 2 Br + 2 Wr Spacious Condo Apartment In One Of The Best Locations Of Oakville. Near To Highways 403, 407, Transit, Shopping, Restaurants, Hospital. Comes With One Storage Locker And One Underground Parking. Two Very Spacious Bedrooms Have Their Own W/I Closet. Kitchen Has Upgraded Ss Appliances And Granite Counter. Laminate Flooring Thru-Out. Please Note Photos Were Taken Before Current Tenant Moved In.
Extras
Details
| Area | Halton |
| Family Room | No |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Underground |
| Neighbourhood | 1015 - RO River Oaks |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | |
| Laundry Level | Ensuite |
| Pool Features | |
| Exposure | East |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Bedroom 2 (Ground) | 4.7 X 2.99 m |
|
| Primary Bedroom (Ground) | 5.08 X 2.92 m |
|
| Kitchen (Ground) | 3.81 X 2.54 m |
|
| Dining Room (Ground) | 7.7 X 3.4 m |
|
| Living Room (Ground) | 7.7 X 3.4 m |
|
Broker: HOMELIFE/MIRACLE REALTY LTDMLS®#: W13066018
Population
Gender
male
female
45%
55%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings930
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
48%
52%
Age of Home (Years)
Structural Type