
Menu
2325 Central Park Drive 1103, Oakville, ON L6H 0E2



Login Required
Real estate boards require you to be signed in to access this property.
to see all the details .
2 bed
2 bath
2parking
sqft *
NewJust Listed
List Price:
$649,900
Listed on May 2026
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Description
Breathtaking, Forever-Protected Views! Enjoy Stunning Sunsets Every Night. Located In The Highly Sought-After River Oaks Community Of Oakville. This Renovated 2-Bedroom, 2-Full Bath, 2 Parking Suite Offers nearly 900 Sq Ft Of Thoughtfully Designed Living Space With Panoramic Pond Views And A Bright, Functional Layout - Upgraded Hardwood throughout. The Modern Kitchen Features Granite Countertops, Glass Tile Backsplash, High-End Built-In Stainless Steel Appliances, And Pass-Through To The Dining Area and Hunter Douglas Blinds Throughout. Additional Features Include 2 Parking spots! One Underground + One Surface, And An Owned Locker Unit For Added Storage. Residents Enjoy Excellent Building Amenities Including An Outdoor Pool With Lounge Area, Community BBQ Space, Exercise Room, And Party Room. Ideally Situated In The Desirable And Highly Walkable Oak Park Community, This Home Is Surrounded By Parks, Scenic Trails, Shopping, Restaurants, Transit, Sheridan College, And Everyday Amenities, With Convenient Access To Major Highways For An Easy Commute. A Fantastic Opportunity To Enjoy Comfortable Condo Living In One Of Oakville's Most Established Communities.
Extras
Details
| Area | Halton |
| Family Room | No |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Underground |
| Neighbourhood | 1015 - RO River Oaks |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | |
| Elevator | Yes |
| Laundry Level | Ensuite |
| Pool Features | |
| Exposure | West |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Bedroom (Main) | 2.47 X 2.89 m |
|
| Primary Bedroom (Main) | 3.62 X 4.96 m |
|
| Living Room (Main) | 3.29 X 2.77 m |
|
| Dining Room (Main) | 3.04 X 3.07 m |
|
| Kitchen (Main) | 1.86 X 2.31 m |
|
Broker: REVEL REALTY INC.MLS®#: W13162286
Population
Gender
male
female
45%
55%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings930
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
48%
52%
Age of Home (Years)
Structural Type