
Menu
2365 Central Park Drive 902, Oakville, ON L6H 0C7



Login Required
Create an account or to view all Images.
1 bed
1 bath
1parking
sqft *
NewJust Listed
List Price:
$2,100
Listed on May 2026
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Description
Welcome to The Central Park Condominiums, ideally situated in the sought-after Oak Park community. This bright and spacious 1 bedroom suite features a beautiful park view from your private balcony and includes 1 underground parking space and 1 storage locker. An additional surface parking space is available for $100/month. Oak Park offers an exceptional lifestyle, with everyday conveniences built right into the neighbourhood. You'll find schools, parks, trails, restaurants, and shopping all within walking distance in this vibrant, pedestrian-friendly community. Commuting is easy with quick access to the 403,407, and QEW, connecting you seamlessly across the GTA. The River Oaks Community Centre is just steps away, Sheridan College is only 2 km from your door, and Glen Abbey Golf Club along with several other premier golf courses are nearby. North Oakville continues to be one of the most desirable areas, offering convenience, community, and lifestyle all in one. All rooms are virtually staged.
Extras
Details
| Area | Halton |
| Family Room | No |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Underground |
| Neighbourhood | 1015 - RO River Oaks |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | |
| Laundry Level | Ensuite |
| Pool Features | |
| Exposure | North |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Bedroom (Flat) | 3.96 X 2.98 m |
|
| Kitchen (Flat) | 2.13 X 1.99 m |
|
| Living Room (Flat) | 5.18 X 3.04 m |
|
Broker: CENTURY 21 PERCY FULTON LTD.MLS®#: W13043200
Population
Gender
male
female
45%
55%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings930
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
48%
52%
Age of Home (Years)
Structural Type