
Menu
2444 Post Road 4, Oakville, ON L6H 0J2



Login Required
Create an account or to view all Images.
2 bed
2 bath
1parking
sqft *
NewJust Listed
List Price:
$2,650
Listed on May 2026
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Description
*Beautiful 2 Bdrm & 2 Wshrm, Townhouse Condo In Fantastic Oakville Uptown Core Location *This Property Features Open Concept Kitchen And An Open Patio Off The Living Room * Move-In Ready *Includes 1 Parking & 1 Locker *Enjoy The Convenience Of Being Surrounded By Beautiful Parks, Trail's And Just Steps To Shopping, Banks, Restaurants And River Oaks Community Centre. *Available Immediately
Extras
Details
| Area | Halton |
| Family Room | Yes |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Underground |
| Neighbourhood | 1015 - RO River Oaks |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | |
| Laundry Level | Ensuite |
| Pool Features | |
| Exposure | East |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Laundry (Main) | 0 X 0 m |
|
| Bathroom (Main) | 0 X 0 m |
|
| Bathroom (Main) | 0 X 0 m |
|
| Bedroom 2 (Main) | 2.68 X 3.35 m |
|
| Primary Bedroom (Main) | 3.05 X 3.05 m |
|
| Living Room (Main) | 4.57 X 5.8 m |
|
| Kitchen (Main) | 4.21 X 3.35 m |
|
Broker: NOVO COMMERCIAL REAL ESTATE INCMLS®#: W13166712
Population
Gender
male
female
45%
55%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings930
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
48%
52%
Age of Home (Years)
Structural Type