
Menu
2500 Post Road #5, Oakville, ON L6H 0K1



Login Required
Create an account or to view all Images.
2 bed
2 bath
1parking
sqft *
NewJust Listed
List Price:
$2,500
Listed on May 2026
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Description
Spacious 2-bedroom, 2-bath end-unit townhouse with parking and locker in the highly sought-after Waterlillies community by Fernbrook, available for lease. This bungalow-style (single-level) home features a bright, functional layout with no stairs. The upgraded kitchen offers stainless steel appliances, ample cabinetry, and contemporary finishes. primary bedroom with a ensuite. A move-in ready home in a prime location.
Extras
Details
| Area | Halton |
| Family Room | No |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Built-In |
| Neighbourhood | 1015 - RO River Oaks |
| Heating | Yes |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | |
| Laundry Level | Ensuite |
| Pool Features | |
| Exposure | South |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Laundry (Ground) | 1.52 X 1.6 m |
|
| Bedroom 2 (Ground) | 2.64 X 3.35 m |
|
| Primary Bedroom (Ground) | 3.05 X 3.05 m |
|
| Kitchen (Ground) | 4.17 X 3.35 m |
|
| Great Room (Ground) | 4.57 X 5.79 m |
|
Broker: CENTURY 21 PEOPLE`S CHOICE REALTY INC.MLS®#: W13108248
Population
Gender
male
female
45%
55%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings930
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
48%
52%
Age of Home (Years)
Structural Type