
Menu
2504 Post Road 14, Oakville, ON L6H 0K1



Login Required
Create an account or to view all Images.
2 bed
2 bath
1parking
sqft *
NewJust Listed
List Price:
$2,600
Listed on May 2026
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Description
Bright, South Facing 2 Level Townhouse Located In Oakville's Uptown Core. 2 Bed, 1.5 Bath. Professionally Painted. Laminate Floor Throughout, Oak Staircases, Ceramic Floor In Foyers, Bathrooms & Kitchen. Glass Bk Splash & Granite Counter In Kitchen, Upgraded Light Fixtures, Custom Blinds. Smooth Ceiling On Main. Laundry On Upper W/ Full Size Washer/Dryer. W/O To Balcony. Fantastic Location, Very CloseTo Many Amenities Such As Walmart, GO Station, Canadian Tire and Superstore. Surrounded By Many Trails And Beautiful Nature All Around. Listing photos are from prior years and may not represent current furnishings or minor cosmetic changes; Prospective tenants are encouraged to view the property in person for a better assessment.
Extras
Details
| Area | Halton |
| Family Room | No |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Underground |
| Neighbourhood | 1015 - RO River Oaks |
| Heating | Yes |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | |
| Laundry Level | Ensuite |
| Pool Features | |
| Exposure | South |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Bedroom 2 (Third) | 2.47 X 3.05 m |
|
| Primary Bedroom (Third) | 2.78 X 3.35 m |
|
| Kitchen (Second) | 2.43 X 2.47 m |
|
| Dining Room (Second) | 3.35 X 5.24 m |
|
Broker: ANJIA REALTYMLS®#: W13139398
Population
Gender
male
female
45%
55%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings930
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
48%
52%
Age of Home (Years)
Structural Type