
Menu
263 Georgian Drive 308, Oakville, ON L6H 0L2



Login Required
Create an account or to view all Images.
2 bed
2 bath
2parking
sqft *
NewJust Listed
List Price:
$3,050
Listed on May 2026
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Description
Stunning Oak Park Urban Townhome, 2 Brs & 2 Wrs, The Largest Model In The Complex W Over1100Sqft On One Level - No Stairs Inside The Unit. Newer Laminate Floor Throughout. Rarely Offered With Storage Locker Connected With Your Exclusive Garage With Access Directly From Inside Of The Building. 1 Garage Parking, 1 Driveway Parking. Porcelain Tiles In Kitchen &Washrooms, Upgraded Kitchen With Tall Cabinets &Stainless Steel Appliances. Primary Ensuite With Glass Standing Shower & Walk-In Closet. Large Glass Balcony. Walking Distance To Plazas, Restaurants, Public Transit, Mins To The New Oakville Hospital.
Extras
Details
| Area | Halton |
| Family Room | No |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Attached |
| Neighbourhood | 1015 - RO River Oaks |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | |
| Laundry Level | Ensuite |
| Pool Features | |
| Exposure | South |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Bedroom 2 (Flat) | 3.9 X 2.44 m |
|
| Primary Bedroom (Flat) | 3.44 X 2.68 m |
|
| Kitchen (Flat) | 1 X 1 m |
|
| Dining Room (Flat) | 4.45 X 2.93 m |
|
| Living Room (Flat) | 4.62 X 3.35 m |
|
Broker: RE/MAX GOLD REALTY INC.MLS®#: W13144736
Population
Gender
male
female
45%
55%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings930
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
48%
52%
Age of Home (Years)
Structural Type