
Menu
269 Georgian Drive 203, Oakville, ON L6H 0L1



Login Required
Real estate boards require you to be signed in to access this property.
to see all the details .
2 bed
2 bath
2parking
sqft *
NewJust Listed
List Price:
$2,950
Listed on May 2026
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Description
Amazing Townhouse In The Highly Desirable Uptown Core Of Oakville! Featuring 2 Bedrooms & 2 Full Bathrooms, This Bright & Open-Concept Home Offers 9 Ft Ceilings And Functional Living Space Throughout.Direct Access From Garage To Unit. Spacious Living & Dining Area With Walk-Out To A Massive 218 Sq Ft Covered Terrace With South-Facing Exposure, Perfect For Outdoor Enjoyment.Conveniently Located Within Walking Distance To Shopping, Restaurants, Parks, And Everyday Amenities. Minutes To Hwy 403/407/QEW, GO Transit, And Sheridan College.
Extras
Details
| Area | Halton |
| Family Room | No |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Built-In |
| Neighbourhood | 1015 - RO River Oaks |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | |
| Laundry Level | Ensuite |
| Pool Features | |
| Exposure | South |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Bedroom 2 (Flat) | 2.94 X 2.7 m |
|
| Primary Bedroom (Flat) | 3.81 X 3.02 m |
|
| Kitchen (Flat) | 3.2 X 2.74 m |
|
| Dining Room (Flat) | 5.93 X 4.41 m |
|
| Living Room (Flat) | 5.93 X 4.41 m |
|
Broker: Bay Street Kerrland RealtyMLS®#: W13115632
Population
Gender
male
female
45%
55%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings930
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
48%
52%
Age of Home (Years)
Structural Type