
Menu
39 Hays Boulevard 19, Oakville, ON L6H 0J1



Login Required
Create an account or to view all Images.
2 bed
2 bath
1parking
sqft *
NewJust Listed
List Price:
$2,650
Listed on May 2026
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Description
Discover this large and well lit end unit Town Condo located in the highly sought-after Uptown Oakville community. This meticulously kept townhouse is perfectly suited for young couples or small families, the substantial open main living and dining area sits just off the kitchen, creating an inviting space for entertaining. Open the numerous California shutters to flood each room with loads of natural light and enjoy peaceful cul-de-sac views. Key Features--> Prime Location: Steps from local shops, top-rated schools, and transit. Spacious Layout: Two generously sized bedrooms with the primary having a walk-in closet. Move-In Ready! Don't miss out on this Oak Park gem!
Extras
Details
| Area | Halton |
| Family Room | No |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Underground |
| Neighbourhood | 1015 - RO River Oaks |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | |
| Laundry Level | "In-Suite Laundry" |
| Pool Features | |
| Exposure | East |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Dining Room (Main) | 6 X 3.3 m |
|
| Bedroom 2 (Second) | 3.4 X 2.7 m |
|
| Primary Bedroom (Second) | 3.8 X 3.3 m |
|
| Kitchen (Main) | 2.8 X 3.2 m |
|
| Living Room (Main) | 6 X 3.3 m |
|
Broker: CENTURY 21 REGAL REALTY INC.MLS®#: W13159128
Population
Gender
male
female
45%
55%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings930
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
48%
52%
Age of Home (Years)
Structural Type