
Menu
47 Hays Boulevard 13, Oakville, ON L6H 0J1



Login Required
Create an account or to view all Images.
2 bed
2 bath
1parking
sqft *
NewJust Listed
List Price:
$2,600
Listed on May 2026
Ready to go see it?
Looking to sell your property?
Get A Free Home EvaluationListing History
Loading price history...
Description
Convenient Main Level Apartment Style Unit! 2 Bedrooms, 2 Washrooms With Open Concept Layout, Living/Dining Walk-Out To Balcony. Prime River Oaks Community, Walking Distance To Shopping, Schools, Parks, Trails.
Extras
Details
| Area | Halton |
| Family Room | No |
| Heat Type | Forced Air |
| A/C | Central Air |
| Garage | Underground |
| Neighbourhood | 1015 - RO River Oaks |
| Heating Source | Gas |
| Sewers | |
| Laundry Level | "In-Suite Laundry" |
| Pool Features | |
| Exposure | North |
Rooms
| Room | Dimensions | Features |
|---|---|---|
| Bedroom (Main) | 3.58 X 2.67 m | |
| Primary Bedroom (Main) | 4.26 X 3.02 m |
|
| Kitchen (Main) | 3.65 X 2.43 m | |
| Dining Room (Main) | 5.8 X 3.58 m |
|
| Living Room (Main) | 5.8 X 3.58 m |
|
Broker: ROYAL LEPAGE REALTY CENTREMLS®#: W13126658
Population
Gender
male
female
45%
55%
Family Status
Marital Status
Age Distibution
Dominant Language
Immigration Status
Socio-Economic
Employment
Highest Level of Education
Households
Structural Details
Total # of Occupied Private Dwellings930
Dominant Year BuiltNaN
Ownership
Owned
Rented
48%
52%
Age of Home (Years)
Structural Type